Dotacja NIW 2020

W związku z panującą pandemią pojawiła się możliwość pozyskania środków dotacyjnych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu COVID-19. Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 to pomoc finansowa dla organizacji, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii. Jako Stowarzyszenie Bajeczne Beskidy pozyskaliśmy środki na ten cel. Etap pierwszy polegał na rozmieszczeniu w naszej gminie w miejscach, w których jest największy przepływ mieszkańców, podajników bezdotykowych na płyn do dezynfekcji wraz z zabezpieczeniem płynów do dezynfekcji. W ramach środków pozyskanych z Narodowego Instytutu Wolności przekazaliśmy stacje do bezdotykowej dezynfekcji w cztery miejsca, w których mieszkańcy naszej Gminy spotykają się najczęściej:

  1. pierwszy dystrybutor stanął w naszym Kościele,
  2. następny dystrybutor przekazany został do Urzędu Gminy,
  3. najbardziej właściwe miejsce- Ośrodek Zdrowia, Poczta i Zakład Fryzjerski w naszej strażnicy,
  4. a ostatni dystrybutor stoi przy głównym wejściu do naszej szkoły.

Ostatnim elementem projektu, które miały na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii (i służącemu również do zapobiegania rozprzestrzeniania się innych chorób przenoszonych drogą kropelkową) w ramach środków dotacyjnych z Narodowego Instytutu Wolności Program Covid-19, była dystrybucja pakietów ze środkami dezynfekującymi w Sołectwie: Tresna i Czernichów. Zajęli się tym: Członkinie Stowarzyszenia Bajeczne Beskidy wraz z Członkami Rad Sołeckich Tresnej i Czernichowa oraz naszymi Strażakami z OSP Czernichów-Tresna.

W imieniu swoim i Stowarzyszenia Bajeczne Beskidy bardzo dziękuję wspaniałym Strażaczkom i Strażakom za wszelką pomoc ze strony OSP Czernichów – Tresna przy akcji rozprowadzania pakietów anty- covidowych w ramach programu COVID-19 ze środków Narodowego Instytutu Wolności.